تبلیغات
دانلود آهنگ جدید - آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟

آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟

نویسنده :NimA Najafi
تاریخ:سه شنبه 28 اردیبهشت 1395-04:40 ب.ظ

آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟

,آب مروارید,آب مروارید چشم چیست,آب مروارید+درمان,آب مروارید علائم,آب مروارید مادرزادی,اب مروارید مادرزادی چشم,آب مروارید در نوزادان,آب مروارید در کودکان,آب مروارید و روزه,آب مروارید بعد از عمل,اب سیاه چشم چیست؟,علت آب مروارید چشم چیست,بیماری آب مروارید چشم چیست,اب سیاه چشم چیست,درمان اب سیاه چشم چیست؟,اب سیاه در چشم چیست,علایم اب مروارید چشم چیست,درمان آب مروارید چشم چیست,علت آب سیاه چشم چیست,آب مروارید درمان,اب مروارید درمان گیاهی,آب مروارید و درمان آن,آب مروارید و درمان آن,آیا آب مروارید درمان دارد,درمان آب مروارید با طب سنتی,درمان آب مروارید چشم,درمان اب مروارید در طب سنتی,درمان آب مروارید با لیزر,علائم اب مروارید,علائم آب مروارید چشم,علائم اب مروارید چیست,علائم آب مروارید,علائم اب مروارید در چشم,علائم آب مروارید چشمی,درمان آب مروارید مادرزادی,علت آب مروارید مادرزادی,عوارض آب مروارید مادرزادی,آب مروارید مادرزاد,عمل اب مروارید مادرزادی چشم,آب مروارید در نوزادان,علت آب مروارید در نوزادان,درمان آب مروارید در نوزادان,آب مروارید چشم در نوزادان,علائم آب مروارید در نوزادان,عوارض آب مروارید در نوزادان,آب مروارید نوزادان,آب مروارید چشم نوزادان,دلیل آب مروارید در کودکان,علت آب مروارید در کودکان,درمان آب مروارید در کودکان,آب مروارید کودکان,اب مروارید کودکان,آب مروارید چشم در کودکان,علل آب مروارید در کودکان,آب مروارید چشم کودکان,اب مروارید و روزه داری,آب مروارید روزه,آب مروارید بعد عمل,بعد از عمل اب مروارید,مراقبت بعد از عمل آب مروارید,عوارض بعد از عمل آب مروارید,مراقبتهای بعد از عمل آب مروارید چشم,عوارض بعد از عمل اب مروارید چشم,مراقبت بعد از عمل آب مروارید چشم,مراقبت بعد از عمل آب مروارید,تغذیه بعد از عمل آب مروارید

 آب مروارید ، درمان آب مروارید , آب مروارید چشم چیست

آب مروارید عبارت است از کدر شدن عدسی چشم که بصورت طبیعی شفاف است. مانند پنجره ای که بخار آب آنرا تار کرده باشد، آب مروارید نیز باعث تاری دیده میشود. عقاید غلطی درباره آب مروارید وجود دارد، اما باید گفت که آب مروارید:

 • پرده ای بروی چشم نیست
 • بر اثر استفاده بیش از حد از چشم بوجود نمی آید
 • سرطان نیست
 • از یک چشم به چشم دیگر سرایت نمی کند
 • سبب کوری قابل برگشت نمی شود

علائم شایع آب مروارید عبارتند از:

 • که بدون درد است
 • حساسیت به نور
 • تغییرات مکرر نمره عینک
 • دو بینی در یک چشم
 • احتیاج به نور بیشتر برای مطالعه
 • کاهش دید در شب
 • محو شدن یا زرد شدن رنگها

آب مروارید ممکن است سبب تاری یا عدم وضوح دید شود

آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟

آب مروارید ، درمان آب مروارید , آب مروارید چشم چیست

مقدار و شکل کدر شدن عدسی متفاوت است. چنانچه کدر شدن عدسی نزدیک مرکز عدسی نباشد ممکن است شما از وجود آب مروارید آگاه نباشید.

علل آب مروارید کدامند؟
شایعترین شکل آب مروارید ناشی از افزایش سن است. سایر علل آب مرواریدعبارتند از:

 • سابقه خانوادگی ابتلا به آب مروارید
 • مشکلات طبی مانند بیماری قند (دیابت)
 • ضربه به چشم
 • مصرف طولانی داروها مانند کورتن
 • قرار گرفتن طولانی مدت و بدون محافظت در مقابل نور آفتاب
 • سابقه جراحی چشم

چگونه آب مروارید تشخیص داده میشود؟
معاینه دقیق توسط چشم پزشک میتواند وجود و وسعت آب مروارید، و همچنین هر گونه مشکل دیگری که باعث کاهش دید یا ناراحتی می شود را مشخص کند. ممکنست علل دیگری علاوه بر آب مروارید بویژه مشکلات پرده شبکیه و یا عصب بینایی باعث کاهش دید شود. چنانچه این مشکلات وجود داشته باشد، بعد از عمل آب مروارید ممکنست دید کامل به دست نیاید. در صورتیکه این مشکلات شدید باشد، حتی عمل آب مروارید نیز ممکنست باعث بهبود دیده نشود. چشم پزشک میتواند به شما بگوید که چقدر احتمال دارد این مشکلات در چشم شما وجود داشته باشد.

آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟

 

آب مروارید ، درمان آب مروارید , آب مروارید چشم چیست

آب مروارید با چه سرعتی ایجاد میشود؟
سرعت ایجاد آب مروارید نزد افراد مختلف فرق میکند و حتی ممکنست بین دو چشم نیز متفاوت باشد. اغلب آب مروارید هائی که با افزایش سن ایجاد میشوند در طی چند سال بتدریج بوجود می آیند. سایر آب مرواریدها بخصوص در افراد جوان و یا در بیماران مبتلا به بیماری قند ممکنست بسرعت و در طی چند ماه باعث کاهش دید شوند. بنابراین پیش بینی دقیق سرعت پیشرفت آب مروارید امکانپذیر نیست.

آب مروارید چگونه درمان میشود؟
تنها راه درمان آب مروارید جراحی است. بهر حال چنانچه علائم آب مروارید خفیف باشد تغییر نمره عینک ممکنست موقتا مشکلات شما را حل نماید. هیچگونه دارو، روش تغذیه، ورزش یا وسائل نوری وجود ندارد که باعث درمان یا جلوگیری از آب مروارید شوند. دوری از نور خورشید ممکن است به جلوگیری یا کند شدن پیشرفت آب مروارید کمک کند. عینکهای آفتابی که نور ماورا بنفش را جذب می کنند یا عینکهای طبی با یک پوشش ضد اشعه ماورا بنفش باعث حفاظت چشم می شوند.

چه موقع بایستی جراحی انجام شود؟
هنگامیکه آب مروارید بحدی باعث کاهش دید شود که مانع انجام فعالیتهای روزانه بشود. این عقیده که آب مروارید بایستی جهت عمل “رسیده” باشد درست نیست.

وقتی که آب مروارید ایجاد می شود عدسی چشم ضخیم و کدر می گردد. نور نمی تواند از آن به آسانی عبور کند و به این ترتیب باعث تاری دید می شود.

جراحی آب مروارید هنگامیکه نیازهای بینایی شما آن را ایجاب کند می تواند انجام شود. شما باید ببینید که آیا دید شما در حدی است که بدون هیچ ناراحتی کارتان را انجام دهید یا خیر؟ بدون خطر رانندگی کنید؟ آیا می توانید براحتی بخوانید و تلویزیون تماشا کنید؟ آیا شما می توانید فعالیتهای روزانه مثل پخت و پز، خرید، کارهای منزل، خوردن داروهایتان را بدون مشکل انجام دهید.

بر اساس مشکلاتتان، شما و چشم پزشکتان می توانید با هم تصمیم بگیرید که چه موقع جراحی لازم است.

آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟

آب مروارید ، درمان آب مروارید , آب مروارید چشم چیست

انتظار شما از عمل آب مروارید چه باید باشد؟
سالانه بیش از دهها میلیون عمل آب مروارید در کشورهای پیشرفته جهان انجام می شود که حدود 95% این عمل ها بدون عارضه است. در کشور ما نیز سالانه بیش از 100,000 عمل آب مروارید با بهره گیری از روشهای مختلف انجام می شود.

در طی عمل آب مروارید که معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود، عدسی کدر از داخل چشم بیرون آورده می شود. در اغلب موارد بجای عدسی طبیعی یک عدسی یا لنز داخل چشمی دائمی قرار داده می شود. این لنز برای همیشه در چشم شما باقی می ماند و خراب یا فاسد نمی شود. چشم پزشک این جراحی ظریف را با میکروسکوپ و وسائل ظریف و تکنولوژی مدرن انجام می دهد. گذاشتن یا پیوند عدسی مصنوعی توسط جراح ورزیده عوارض بیشتری را به بیمار تحمیل نخواهد کرد بلکه باعث می شود دید بیمار بعد از عمل بسیار خوب باشد و به عینکهای ضخیم و سنگین که مشکلات فراوانی ایجاد می کنند نیاز نداشته باشد.

در نزدیک به یک پنجم بیمارانیکه عمل آب مروارید می شوند کپسول طبیعی که نگهدارنده عدسی داخل چشمی است کدر می شود و جراحی لیزر برای باز کردن این کپسول کدر شده لازم است تا دید مجدداً بهبود یابد.

بعد از عمل آب مروارید شما می توانید تمامی کارهای خود بجز فعالیتهای سنگین را انجام دهید. شما بایستی قطره های تجویز شده توسط جراح را بدرستی و در موقع مقرر استفاده کنید. چندین ویزیت بعد از عمل برای کنترل کردن وضعیت بهبود چشم شما لازم است.

جراحی آب مروارید یک عمل بسیار موفقیت آمیز است. در بیش از 90% موارد دید بهبود می یابد مگر اینکه مشکلی در قرنیه، پرده چشم یا عصب چشم شما وجود داشته باشد. مهم است بدانید که ممکنست عوارض در طی عمل جراحی یا بعد از آن پیش بیاید که باعث کاهش دید شود. مانند هر عمل جراحی نتیجه صد در صد را نمیتوان تضمین نمود.

آب مروارید ، درمان آب مروارید , آب مروارید چشم چیست

آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟

نتیجه:
آب مروارید علت شایع کاهش دید بخصوص در افراد مسن است اما قابل درمان می باشد. چشم پزشک علاوه بر اینکه می تواند به شما بگوید که آیا کاهش دید شما ناشی از آب مروارید است و یا علت دیگری دارد. در تصمیم گیری در مورد عمل جراحی نیز به شما کمک می کند.

آب مروارید چیست و چگونه از بین می رود؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How do you get rid of Achilles tendonitis?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 03:24 ق.ظ
We absolutely love your blog and find most of your post's to be
precisely what I'm looking for. Do you offer guest writers to
write content available for you? I wouldn't mind composing
a post or elaborating on a lot of the subjects you
write in relation to here. Again, awesome weblog!
Can exercise increase your height?
شنبه 4 شهریور 1396 05:21 ب.ظ
Hello are using Wordpress for your blog platform? I'm new to the blog world but I'm trying to get started and create my own. Do you need any coding expertise to make your own blog?
Any help would be really appreciated!
http://cherrycalica.jimdo.com
جمعه 13 مرداد 1396 11:29 ب.ظ
I'm extremely impressed with your writing skills and also with
the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you customize it yourself?
Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a great blog like this one nowadays.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo